Rohelised mõtted

01
Apr
2019

Eestis avati esimene kanepikohvik “Kivi Kabe Präänik”

Erakonna Eestimaa Rohelised aastatepikkuse teavitustöö tulemusena otsustas justiitsminister pilootprojektina anda loa esimese kanepikohviku (coffee shop) avamiseks.

Testperioodi edukas läbimine annab rohelise tule teistele samalaadsetele asutustele üle Eesti.

Täna Telliskivi loomelinnakus avatud kanepikohvik alustas tegevust kunagise Kivi Paber Käärid ruumides, kanepikohviku nimeks sai Kivi Kabe Präänik. “Nimevalik oli iseenesest lihtne – nii oli võimalikult vähe ümber tegemist. Samuti iseloomustab hästi siin pakutavat – saab osta kanepit, mängida kabet ja näljastele pakume mitmeid erinevaid käsitööküpsetisi”, kommenteeris vastse kohviku omanik Urmo Huulik. Tõepoolest, baaris on eeskujulik valik kanepisorte ja värvilisi präänikuid, ruumi paigutatud kabelaudade taga on istet võtnud mitmed avamist uudistama tulnud ühiskonna- ja poliitikategelased.

Pilootprojekt ei oleks võimalik ilma justiitsminister Urmas Reinsalu julge otsuseta, kes ka kohviku oma kõnega pidulikult avas. Paraku ei õnnestu ministrilt täiendavat kommentaari saada, kuna too on kramplikult bongi külge klammerdunud ja klaasistunud pilgul süvenenud laavalambi mulksumisse. “Oleks ikka pidanud talle Sativat andma”, poetab lauakaaslane, õiguskantsler Ülle Madise.  

Kõrvallauas olev seltskond on juba märksa lõbusam, naer rõkkab üle saali. “Eks me eestlased oleme alati osanud kivi põletada”, muigab kavalalt läbi suitsurõngaste keskkonnaminister Siim Valmar Kiisler. “Kui varasemalt oli see Ida-Virumaa elektrijaamade pärusmaa, siis siin kohvikus saab igaüks väiksemas mahus kätt proovida. Või mis sina arvad?” – “Pole paha!”, kihistab kunagi samuti keskkonnaministri ametit pidanud, kuid nüüd Jõgevamaal väikest kanepiistandust pidav Villu Reiljan. “Ega arst mul enam juua lubagi”, lisas Reiljan.

Nurgas punaseid silmi kaabuga varjata püüdev Martin Helme jääb kuiva kurgu tõttu napisõnaliseks, kuid kähistab siiski: “kui on roheline, anname tuld!”. Samas lauas suhkruglasuuriga präänikut näriv Varro Vooglaid pudistab täis suuga, et kanep on tegelikult juba Piiblis mainitud. “Nimelt Moosese Esimene Raamat ehk inglise keeli Genesis räägib peatükis 9:3, et …”, kuid peab siis katkestama ja takistama Martinit, kes hakkab prääniku pähe kabenuppu suhu toppima.

Õhkkond kanepikohvikus on sõbralik ja sumisev, foonil on kosta kabenuppude toksimist ja vesipiipude mulksumist. Kas see ka testperioodi vältel nii jääb, näitavad järgmised kuus kuud. Oktoobri alguses kogunev vastav nõukogu hindab projekti ühiskondlikku kasu ja kahju ning langetab otsuse kanepikohvikute litsentseerimisega jätkamise kohta.

Reportaaži tõi teieni emeriitajakirjanik Õie Laks.

4 Responses

  1. Raungs

    Täpsemat infot? Kui see oli ainult tüng siis ma olen solvunud selle riigi peale ausalt :(((

  2. Jukka Mäkynen

    Was Jere, 5 old year old joke this kannabis Said waitress..

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »
%d bloggers like this: