Rohelised mõtted

08
Mar
2021

Elu Marss katuseraha küsimus homme Rahanduskomisjonis

Teisipäeval 09.03 arutab Riigikogu Rahanduskomisjon Eestimaa Roheliste rahvaalgatust “Ei katuseraha jagamisele abordivastasele liikumisele”, mis kogus kõigest kolme ööpäevaga 15413 allkirja. Petitsioonile allakirjutanud paluvad valitsusel mitte eraldada 171 000 eurot abordivastasele liikumisele MTÜ Elu Marss. Tegu oli suurima eraldatud katuserahaga eelmisel aastal.

Züleyxa Izmailova: “Eelmise valitsuse otsus eraldada suurim summa Moonika Helme sõbranna vastloodud ühingule, millel oli oma tegevuses ette näidata vaid üks kahtlane abordivastane pikett, oli ebaeetiline. Maksumaksjatelt kogutud raha jagamine parteijuhtide sõprade fiktiivsetele ühingutele on korruptiivne. Palume Kallase valitsusel eraldise väljamaksmine peatada ja suunata vabanev raha hoopis seksuaalharidust edendavatesse programmidesse.”

“Selle summa eraldamine EKRE juhtide poolt mõjus kaasaegsele ühiskonnale näkku irvitamisena. Kui eesmärgiks on abortide arvu vähendamine, tuleks see raha anda nendele organisatsioonidele, tänu kellele on eestimaalaste seksuaalharidus viimastel aastakümnetel paranenud. Abort ei ole Eestis enam pereplaneerimise viis, kui 1992. teostati 25 803 aborti, siis 2019. aastal 3580,” selgitab Eestimaa Roheliste volikogu liige Piret Räni. “MTÜ Elu Marss ei ole selles vallas midagi ära teinud, nad on korraldanud ainult ühe pensionäride jalutuskäigu.”

“Kui soovitakse naisi päriselt aidata, siis tuleb toetada koduvägivalla ja vägistamise vastu võitlevat organisatsiooni, kellele eraldati katuserahadest vaid 5000 eurot. Jagada proportsionaalselt nii palju rohkem raha neile, kes aborditeadlikkuse tõstmise nime all tegelikult kristlikku ideoloogiat levitavad, on minu silmis Eestile täiesti kohatu,” sõnas roheliste aseesinaine Johanna-Maria Tõugu. “Tekib ka küsimus, kas meil tegelikult on abordiprobleem, kui nende arv aina väheneb ning seda tänu efektiivsele seksuaalkasvatusele? Sellise summa eraldamine Elu Marsile on vale samm, seda eriti tänases kriisisituatsioonis.”

Petitsioon “Ei katuseraha jagamisele abordivastasele liikumisele” oli üleval rahvaalgatus.ee keskkonnas ning tegu on teiseks enim allkirju kogunud rahvaalgatusega ajaloos jäädes alla vaid roheliste petitsioonile perekonnaseaduse muutmiseks. Kui algatus leiab Rahanduskomisjonis positiivset tagasisidet, on suur tõenäosus, et finantse ebaeetilisele ja ideoloogiliselt kallutatud mittetulundusühingule katuserahadest ei eraldata. Hoiame lugejaid kindlasti arengutega kursis.

LISAINFO
Züleyxa Izmailova 58135933 (zuzuizmailova@gmail.com)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »