Rohelised mõtted

03
Jan
2019

Roheliste resolutsioon toetab Rail Balticu praegu planeeritava trassi muutmist

Erakond Eestimaa Rohelised volikogu võttis juba 16. detsembril 2017 vastu resolutsiooni, kus pööratakse tähelepanu praeguse projekti sisulistele ja koralduslikele probleemidele.
Rail Balticu suhtes ei ole Erakond Eestimaa Rohelised oma seisukohta muutnud – Rail Balticu trass peaks kulgema valdavalt olemasolevas raudteekoridoris ning olema Eesti loodusele ja seega ka rahvale võimalikult säästvalt ehitatud. 
Paremad ühendused Euroopaga on teretulnud, aga nende eest ei peaks Eesti maksumaksjat röövima ega keskkonda hävitama.

  1. Leiame, et praegune Rail Balticu rajamine ei toimu kooskõlas Aarhusi konventsiooniga. Dokumentide ja analüüside salastamine tuleb lõpetada.
  2. Nii kallist ja keskkonnale kahjulikku projekti ei tohi rajada põhimõttel „teeme valmis ja siis paistab, mis välja tuli“. EY (endise nimega Ernst & Young) tasuvusanalüüsi projekti meeskonnast sõltumatu auditeerimine on valitsuse minimaalne hoolsuskohustus.
  3. EY koostatud tasuvusanalüüs läheb täiesti mööda raudtee rajamise keskkonnamõju arvestamise küsimusest, sisaldab vigu ja valearvestusi vähemalt 4 miljardi euro ulatuses ja ei vasta teaduslikele kriteeriumitele, millele kõigele ka MTÜ Avalikult Rail Balticust on korduvalt tähelepanu juhtinud.

Eestimaa Rohelised on ainus erakond Eestis, kes on kindlalt seisnud Rail Balticu projekti üle vaatamise vajaduse eest algusest peale ning juba enne 2015 valimisi deklareeris esimehe tasemel toetust Tartu trassi kaalumisele, mis COWI 2007 aasta analüüsi põhjal ONGI sotsiaalmajanduslikult kõige tasuvam.

Aleksander Laane,
19. oktoober 2016 : Rail Balticule tuleb pidurit tõmmata.

Erakond Eestimaa Rohelised on osalenud ka arvukatel samasisulistel meeleavaldusel. Üks suuremaid toimus Vabaduse Väljakul. Vaata allpool Kaspar Kurve sõnavõttu Rail Baltic otsetrassi vastu ja mõistlikuma Tartu trassi poolt:

Erakond 2017 aasta kevadel Vabaduse platsil Rail Balticu vastasel miitingul.

Rail Balticu teemal on erakonna liikmed ka ajakirjanduse vahendusel arvukalt sõna võtnud:

https://www.ohtuleht.ee/804764/aleksander-laane-varjatud-info-rail-balticu-kohta

https://vana.rohelised.ee/rail-baltic/rohelised-rail-baltic-kulgegu-tartu-kaudu/

Ka Tallinna Linnavalitsuse kaudu oleme otsetrassile survet avaldamas: https://vana.rohelised.ee/tallinn/rohelised-ei-toeta-tallinna-osalemist-rail-balticu-projektis/

1 Response

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »
%d bloggers like this: