Rohelised mõtted

Fukushima aastapäev
11
Mar
2021

Kutsume Fukushima tuumakatastroofi mälestama digiallkirjaga

Tänasel Fukushima tuumakatastroofi kümnendal aastapäeval kutsume üles allkirjastama petitsiooni “Eesti ei ole tuumapolügoon”!

Algatus sai Riigikokku saatmiseks vajalikud allkirjad juba kümne päeva eest kokku. Siiski pikendasid Rohelised allkirjade andmise võimalust kuni Tšernobõli katastroofi 35. aastapäevani 26. aprillil. Selleks, et Eesti ei muutuks tuumaseadmete katsealaks ja tuumajäätmehoidlaks, kutsuvad Rohelised kõiki algatust oma allkirjaga toetama.

“Praegu pakutavad tuumatehnoloogiad on sisuliselt vana rämps, mis on ümberpakitud väiksematesse karpidesse. Meile üritatakse neid müüa ilukõne saatel kui klaashelmeid pärismaalastele, “ ütles Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane. Jaapan on Fukushima tuumakatastroofist õppinud ja ilusaid lubadusi täieliku ohutuse kohta pole mõtet tõsiselt võtta. Katastroofi uurinud Jaapani parlamendikomisjon leidis, et see oli tingitud järelevalve puudumisest ning valitsuse, tuumajaama omaniku ja reguleerivate asutuste kokkumängust*.

“Me ei vaja kallist, ohtlikku, kümneteks tuhandeteks aastateks radioaktiivseid jäätmeid ja tohutul hulgal bürokraatiat tekitavat ning sisuliselt väliskontrolli all olevat ohuobjekti,“ lisab Roheliste asejuht Timur Sagitov. “Kui Saksa maksumaksja on otsustanud kõik tuumajaamad sulgeda, siis ei tasu meil olla need viimased lollid, kelle juures neidsamu jaamu püsti panema hakatakse.”

Fukushima ega Tšornobõli katastroofide tagajärgi pole suudetud siiani likvideerida. Fukushima reaktor lekib kontrollimatult, aga ka kogutud radioaktiivset vett, mida on üle miljoni tonni, pole kuhugi enam panna ja see kavatsetakse ookeani lasta.  

“Eesti väärib 100% üleminekut taastuvatele energiaallikatele, sest just see on meie energiajulgeoleku, elukeskkonna ja inimeste rahakoti jaoks parim. Roheliste eesmärk on, et igaüks saab selles üleminekus osaleda ja saab sellest ka kasu, “ ütles erakonna esinaine Züleyxa Izmailova. “Tuumajaam on liiga kallis ja aeglane, et saaks aidata meil kliimaeesmärke õigeaegselt täita. Energiasääst ja salvestustehnoloogiad on see, kuhu me kõik oma suurendatud tähelepanu peaksime pöörama.”

Link algatusele: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/91653f27-8fd4-4c39-b9e6-c2b6868ca6e3

*New York Times-i andmetel

Lisainfo:
Olev Tinn
olev.tinn@gmail.com
+3725011053

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »