Rohelised mõtted

24
Apr
2018

Tartu loodusmaja, Eesti Roheline Liikumine ja Seiklushunt kutsuvad ploggima

Tartu loodusmaja, Eesti Roheline Liikumine ja Seiklushunt kutsuvad kõiki osalema üks kuu kestvas väljakutses, mille sisuks on ploggida ehk liikuda õues ning korjata samal ajal ka prügi.

Plogging sai väidetavalt alguse 2016. aasta paiku Rootsist ning tulenebki rootsikeelsetest sõnadest plocka upp (võta üles) ning jogga (sörkima). Tegu on harrastusega, kus inimene läheb õue jooksutiiru tegema ning teekonna jooksul korjab üles ka prügi, mida marsruudil näeb. Korjatu kogub endaga kaasa võetud kotti või hoiab näpus, kuniks leiud mõnda jooksutee äärde jäävasse prügikasti poetada saab.

“Kui Eesti-Läti projekti “Keskkonnasõbralikud avalikud üritused” raames oma huviringi õpilastega Õpilaste Teadusfestivali jaoks loodud plasti jäävuse seaduse töötuba testisin, siis nägin kui innustunult suhtuvad noored looduskeskkonna hoidmise aktsioonidesse,”selgitab ploggingu väljakutse idee tekkimist Gedy Siimenson. “Kuna olin ise eelnevalt lugenud ploggingu kohta, siis uurisin noortelt, kas näiteks nende klassikaaslased sellise aktsiooniga liituks. Idee võeti väga positiivselt vastu ning ei jäänud muud üle kui initsiatiivi ideed levitama hakata. Arusaadavalt ei kaota tegevus maailmast vaesust, et ennekõike vältida prügi sattumist loodusesse, aga hea on ju noortele kuidagi eeskujuks olla ning nende huvisid toetada,” räägib Siimenson.

Seiklushundi rohejuht Eliisa Saksing toob välja tegevuse sportliku poole:”Liikumine väikese lisaraskusega annab toonust juurde ning kummardamine, kükitamine, sirutamine, mida tegevus tegijalt eeldab, annab treeningule juurde vaid lisaväärtust.“

Suurel hulgal inimestest on tavapärane komme maast leitud prügi üles korjata, kuid kunagi pole sellele tegevusele antud nime või seda ühiskondlikult tunnustatud. Korraldajate arvates ei peaks looduskaunis kohas liikumine olema visuaalne ja moraalne väljakutse, vaid vaimu ja keha tervendav kogemus.

Väljakutse toimub 16.aprillist 16.maini ning sellega kutsutakse üles õues liikuma – olgu selleks siis jooks, kõnd, matk, discgolf vm harrastus – ning maas vedelevat prügi märkama. Prügi koguda kokku, teha tegevusest pilti ning postita see oma Facebookis või Instagramis #greenpublicevents ning viia oma tegevuse lõpus kogutud prügi vastavasse konteinerisse.

Väljakutse lõpus loositakse osalejate vahel välja erinevaid keskkonnasõbralikke tooteid.

Ploggingu kohta saab lisa lugeda SIIT.

Facebooki üritus, millega liituda asub SIIN.

——

Teate edastas:
Eliisa Saksing

Eesti Roheline Liikumine

Projekti koordinaator

eliisa@roheline.ee

Pildil jookseb Erakond Eestimaa Rohelised Tallinna ringkonna juhatuse liige Kaido Vetevoog

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »