Rohelised mõtted

24
Feb
2019

Rohelised: Sissetoodud radioaktiivsete jäätmete matmine pole patriotism!

Erakond Eestimaa Rohelised on kategooriliselt selle vastu, et radioaktiivseid jäätmeid, mis sisaldavad uraani ja tooriumi, hakataks matma Sillamäe sadama piirkonda või mistahes Eesti paika. “Me ei taha, et see probleem enne valimisi tähelepanu alt välja jääks,” selgitas Ida-Virumaal kandideeriv Roheliste juhatuse liige Timur Sagitov avalduse sisu. Tegemist on ettevõtte NPM Silmet poolt Sillamäel haruldasi metalle sisaldava toorme töötlemise radioaktiivsete jääkidega, suurusjärgus 500 tonni. Nagu on avalikuks tulnud, pidid need jäätmed liikuma tagasi USAsse ehk riiki, kust on pärit tooraine. Kuigi tooret Eestisse toonud ja jäätmed USAsse transportida lubanud ettevõte on pankrotis, pole valitsuse otsus radioaktiivsed jäätmed Eestisse jätta mitte kuidagi põhjendatav. Eriti pettumustvalmistav on Reformierakonna ja Isamaa ministrite juhtimisel tegutseva Keskkonnaameti leplikus sellise kava suhtes. Rohelised nõuavad valitsuselt selget kinnitust, et neid radioaktiivseid jäätmeid Eestisse ei maeta!

“Radioaktiivsete jäätmetega ei ole vaja maheriigil muud tegemist teha kui need oma pinnalt kiiremas korras tagasi saata sinna, kust need tulid! Kas võivad erakonnad, mis on lubanud sellist reostust meie kodumaa pinnale jätta, nimetada ennast patriootlikuks? Tuletagem neile, kes oma värsketes valimisprogrammides suuremahulise rohepesuga tegelevad, meelde, et meile on meie maa ja muld pühad ning inimesed ja loodus kestmise pant!” ütles Roheliste juhatuse liige Joonas Laks.

“Rohelised nõuavad ka kiiret ja selget tegevuskava radioaktiivsete jääkide hoiustamiseks kasutatavate hoonete ohutustamiseks,” täiendas volikogu esimees Aleksander Laane. Nendes nõukogude-aegsetes hoonetes on toimunud mitmeid üliohtikke põlenguid ja nagu nüüd avalikuks on saanud, polnud neis isegi tulekahjusignalisatsiooni! Seda olukorras, kus hoonetes töötati ohtlike ja tugevatoimeliste aurustuvate kemikaalidega, peamiselt tugevate hapetega.Rohelised nõuavad Kiirgusseadust rikkuvat tegevust lubanud ja puudulikku järelevalvet teinud isikute tuvastamist ja vastutuselevõtmist!  

Lisainfo:

Aleksander Laane
Eestimaa Rohelised
Volikogu esimees
aleksander.laane@erakond.ee
+372 502 6816

Joonas Laks
Eestimaa Rohelised
Juhatuse liige
joonas.laks@erakond.ee
+372 56 479 412

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »