Rohelised mõtted

17
Jan
2020

Züleyxa Izmailova: Kus on kliimakriminaali koht?

Jõulude eel lastega vanavanaisa juurde maale sõites kuulasin järgi intervjuud keskkonnaministeeriumi asekantsleri ja samaaegselt ka RMK nõukogu esimehe toolil istuva Marku Lambiga. Autoaknast paistvate lageraielankide taustal mõjub Lambi jutt nagu soola raputamine haavale.

Nagu tihti juhtub, jõuab Eesti inimestele mingi probleem paremini kohale, kui keegi välismaalane sellele tähelepanu osutab. Nii on ka Ettevõtluse arendamise sihtasutuse juht lõpuks märganud lageraiete pärssivat mõju kohalike turismiettevõtete majandustegevusele. Brošüüridel reklaamitud paigad valmistavad kaugelt kohale sõitnutele pettumust. Ajab ju harja punaseks. Sest mida nad eest ei leia, on lubatud mets, mis ka igal pool mujal maailmas inimese ahnuse tõttu tule või harvesteride roaks langeb. Umbes nagu siis, kui sõidad Pariisi, et Jumalaema kirikut külastada ja näed, et hoone on tulekahju tõttu suletud. Kuid erinevalt kirikust ei saa metsa tagasi ehitada. Ja petetud klient ei tule enam kunagi tagasi.

Eelkäijate kombel lageraiet lubav kaabupoiste partei sai oma ministritooli ja koha RMK nõukogus ning vaatab vaikselt pealt, kuidas metsamaffia rahulikult edasi toimetab.

Nii rahulikult, et asekantsler Marku Lambil pole enam isegi piinlik Vikerraadio eetris küsimuste peale vassida. Seevastu kuulata oli küll piinlik. Piinlik, sest kümnete tuhandete teadlaste hoiatused, sealhulgas ka Eesti teadustippude nõuanded, ei hakka sellele mehele kuidagi külge.

Artikkel ilmus Eesti Päevalehes ja Delfis 11. jaanuaril: https://epl.delfi.ee/arvamus/poliitkolumnist-zuleyxa-izmailova-kus-on-kliimakriminaali-koht?id=88618087

Artikkel täismahus loetav siin: http://www.izmailova.eu/ajaraamat/2020/1/10/kus-on-kliimakriminaali-koht

Eestimaa Rohelised juht Züleyxa Izmailova

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »