Rohelised mõtted

08
Mar
2021

Rohelised 9. märtsil kell 14:00 Keskkonnakomisjonis

Rahvaalgatus “Petitsioon referendumi korraldamiseks: kas lageraied peaksid Eestis olema keelatud” jõuab Riigikogu Keskkonnakomisjoni.

Eestimaa Roheliste oktoobris algatatud petitsioon, millega soovitakse referendumit küsimuses “Kas lageraied peaksid Eestis olema keelatud?” jõuab teisipäeval 09.03 Riigikogu Keskkonnakomisjoni arutlusele. Komisjoni istung toimub kell 14:00.

“Väga põhjalikke ning häid metsateemalisi petitsioone on tehtud ka eelnevalt, kuid seekord otsustasime läheneda teisiti,” sõnas roheliste esimees Kaspar Kurve. “Meie eesmärk ei ole komisjoni veenda, et seitsme hektarilised lageraielangid või praegused raiemahud on liiga suured. Meie soovime, et lageraiete teemal korraldataks referendum.”

Joonas Laks: “Valitsus on juba 2021 riigieelarves rahvahääletuse korraldamise kulu ette näinud ning rahvalt arvamuse küsimise pretsedent peab tekkima, sest meie esindusdemokraatia vajab täiendamist. Metsasõda on ere näide sellest, kuidas rahvas on neid puudutavas küsimuses täiesti kõrvale jäetud – statistikat varjatakse, kaasamine on näiline nii juhtrühmas kui kohalike elanike osas, käib valeinfo ja laimu levitamine. Referendum on võimalus, mida tuleb kindlasti kasutada.”

2021 riigieelarve seadusest: “Kulud on võrreldes eelmise aastaga suurenenud peamiselt 2021. aastal toimuvate Presidendi ja Eesti kohaliku omavalitsuse volikogude valimiste ning rahvahääletuse korraldamiseks ettenähtud ühekordsetest eraldistest.”

Eestimaa Rohelised juhatuse liige Helina Tilk: “Lageraie Eesti metsades võimendab kliimamuutusi vähemalt järgmised 60 aastat. Kliimamuutuste leevendamise kontekstis on metsade süsiniku hoidmine vähemalt sama oluline kui puidu juurdekasv. Meie tänane valitsus on võtnud endale ülesande tegeleda tõsiselt  klikmaneautraalsusega. Referendum, mis küsib kodanike arvamust, on demokraatlikus riigis normaalne protseduur. MAK 2030 töörühm tõi välja, et elanikud hindavad metsandusteemadel kaasarääkimivõimalust väheseks. Eestimaa Rohelised soovivad, et iga Eestimaa kodanik saaks KOV valimistega samaaegselt toimuval referendumil öelda, kas tema arvates peaksid lageraied olema Eestis keelatud.”

Eestimaa Rohelised soovivad, et referendum lageraiete teemal korraldataks samal ajal 2021. aasta KOV valimistega.

Lisainfo:
Kaspar Kurve
kasparkurve@gmail.com
53901107

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »