Rohelised mõtted

09
Oct
2020

Rohelised algatasid petitsiooni, millega kutsutakse valitsust küsima referendumil rahva arvamust lageraiete kohta

Rohelised algatasid petitsiooni, millega kutsutakse valitsust küsima referendumil rahva arvamust lageraiete kohta

Petitsioon on rahvaalgatuse portaalis ühisloomes: Petitsioon referendumi korraldamiseks: kas lageraied peaksid Eestis olema keelatud?

Erakonna Eestimaa Rohelised volikogu kiitis 9. oktoobril Rahvusraamatukogus toimunud koosolekul heaks petitsiooni, millega nõutakse rahva arvamuse küsimist lageraiete kohta referendumil, mis toimuks 2021. aasta kohalike valimistega samal päeval ehk 17. oktoobril.

Petitsioon, mis kannab nime “Kas lageraied Eestis peaksid olema keelatud?”, ootab allkirjastamist Rahvaalgatus.ee keskkonnas.

“Valitsuse signaal otsedemokraatlike meetmete osakaalu suurendamiseks on tervitatav”, ütles erakonna esinaine Züleyxa Izmailova. “Kahtlemata on lageraiete näol tegu äärmiselt olulise teemaga ning metsa ja metsade majandamise osas on igal eestlasel oma seisukoht. Meie jaoks on keskkonnaministeeriumi suutmatus võtta vastu uut metsanduse arengukava ei rohkem ega vähem kui kuritegelik. Ning seetõttu ongi vajalik antud küsimuses, mis meie ühiskonda juba aastaid polariseerinud on, pöörduda rahva poole.”

“Antud petitsioon on taotluslikult neutraalne ega võta lageraiete osas seisukohta,” sõnas roheliste volikogu esimees Aleksander Laane. “Aga Roheliste seisukoht on loomulikult hästi teada – me soovime, et praegune valdavalt lageraiel põhinev tegevus, mida on võimatu metsa majandamiseks nimetada, asenduks säästva püsimetsamajandusega, kus lageraied oleks pigem erandiks kui reegliks.”.

Volikogu liige Piret Räni: “Eestil on aeg suunata oma poliitikad tulevikku, see tähendab keskkonnakaitsesse ning innovatsiooni, teadusesse ja haridusse, säilumisse ja sotsiaalse õigluse tagamisse. Praeguse koalitsiooni populistlik flirt keskajaga ei vii meid edasi vaid suunab ühiskonna veel suuremasse lõhestumisesse. Kui praegu otsedemokraatiat kasutada, siis selleks, et rahvana öelda kõik koos: me nõuame loodusega arvestamist. Me nõuame tulevikku.”

Petisioonile on võimalik anda oma allkiri siin: LINK.

TÄISTEKST:

Petitsioon referendumi korraldamiseks: kas lageraied peaksid Eestis olema keelatud?

Erakond Eestimaa Rohelised teeb Riigikogule ettepaneku korraldada Eestis rahvahääletus metsamajandamise ühe vormi – lageraiete – teemal. 

ETTEPANEK

Erakond Eestimaa Rohelised ja allakirjutanud soovivad, et Riigikogu ja Valitsus viiksid 17.10.2021 koos kohalike omavalitsuste volikogude valimistega  läbi rahvahääletuse küsimuses “Kas lageraied peaksid Eestis olema keelatud?”

PÕHJENDUS/SELETUSKIRI

Toetame tänase Eesti valitsuse seisukohta kasutada otsustusprotsessides rohkem otsedemokraatlikke meetodeid.

Eesti praegune metsade majandamine on juba aastaid Eesti ühiskonda lõhestanud, lõhe eri osapoolte vahel on ajaga üha kasvanud.

Keskkonnaministeerium pole suutnud tänaseni vastu võtta metsanduse arengukava (MAK) aastateks 2021 – 2030.

Leiame, et metsandusvaldkond vajab rahvalt sisulist sisendit suunavaliku osas. Kas liikuda edasi nagu praegu, valdavalt lageraietega toorme varumise suunas või püsimetsandusega sotsiaalsete, kultuuriliste ja ökoloogiliste väärtuste suurendamise suunas?

Leiame, et referendumi korraldamine antud küsimuses on kõige õiglasem viis antud küsimuse lahendamiseks.

Käesolev petitsioon soovib referendumi korraldamist ega võta seisukohta, kas lageraied peaksid olema keelatud või mitte. 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »