Rohelised mõtted

15
Jan
2021

Rohelised: Sooääre eelnõu on positiivne samm, kuid seejuures poolik

Imre Sooääre algatatud eelnõu kooselu ja abielu võrdsustamiseks on vaieldamatult samm edasi võrdsema ühiskonna poole, kuid seejuures poolik. Kahjuks ei kõrvalda see kõiki samast soost paare diskrimineerivaid erisusi ning ei täida sellisena lõppeesmärki, milleks saab olla ainult abieluvõrdsus.

“Loomulikult on algatatud eelnõu positiivne samm, kuid seejuures poolik,” sõnas roheliste esimees Kaspar Kurve. “Imre läks Riigikokku selle eelnõu pärast ja meil on hea meel, et ta leidis endale nii koalitsiooni kui opositsiooni hulgast toetajaid, aga hind, mis tuli maksta, on kõrge – eelnõu jätab osad inimesed siiski “õigete” hulgast välja. Roheliste ettepanek on endine ja konkreetne – perekonnaseaduses on vaja muuta ainult esimest paragrahvi, mille järgi oleks abielu kahe täiskasvanud inimese vaheline liit sõltumata nende soost.”

Eestimaa Roheliste juht Züleyxa Izmailova: “Loodetavasti võtab riigikogu kiiremas korras Sooääre algatatud eelnõu vastu. Abieluvõrdsus see kahjuks ikkagi pole. Siiski aitaks see praegust olukorda veidigi leevendada. Inimesed on aastaid pidanud ootama kooseluseaduse rakendusakte. Eelnõu annaks peredele kauaoodatud kaitset ja kindlust juurde, kuid meie eesmärk on jätkuvalt täielik abieluvõrdsus, mille taga seisab pea 36 000 inimest.”

Eestimaa Rohelised algatust “Petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks” allkirjastas kolme kuuga 35 805 Eesti Vabariigi kodanikku. Allkirjastamine lõppes 10. jaanuaril. Algatuse üle andmine Riigikogule toimub pärast poliitilise olukorra selginemist.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »