Rohelised mõtted

02
Dec
2020

Jüri Ginter repliik: Vägisi ei tohiks koos õpetada

https://leht.postimees.ee/7120288/eestimaa-rohelised-vagisi-ei-tohiks-koos-opetada

Vastavalt põhiseaduse § 37 tuleb tagada, et “igaühel on õigus saada eestikeelset õpetust”. Riik peab tagama, et muu emakeelega õpilaste õpetajad valdavad eesti keele kui võõrkeele õpetamise metoodikat ja räägib eesti keelt ilma aktsendita. Teise emakeelega õpilastel peab olema võimalik omandada üldharidust üks aasta kauem, kuna neil on üks mahukas õppeaine (eesti keel või emakeel) rohkem. Vägisi ei tohiks koos õpetada.

Vajadusel tuleb korraldada teise emakeelega õpilastele eesti keele õpetamine, et nad saaksid edasi õppida ja suhelda eesti keeles.

Jüri Ginter, Erakond Eestimaa Rohelised

Üheks heaks võimaluseks on vabatahtlik kahesuunaline keelekümblus, kus osa aineid õpitakse eesti keeles ja ülejäänud ained vastavalt soome, inglise või vene keeles ja lisaks eestlastele õpivad seal ka vastava emakeelega lapsed. Hoiduda tuleks eri emakeelega õpilaste vägisi koosõpetamisest. Vajadusel tuleb korraldada teise emakeelega õpilastele eesti keele õpetamine, et nad saaksid edasi õppida ja suhelda eesti keeles. Kuni ei suudeta tagada kvaliteetset õpet eesti keeles, peab olema võimalus õppida mõnes muus keeles.  Eestikeelse õppe kõrval peab olema võimalus õppida ka oma emakeelt, kultuuri ja ajalugu sh võru ja setu keelt.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »