Rohelised mõtted

10
Feb
2021

Lahtvee: Euroopa saab Venemaaga dialoogi pidada vaid jõupositsioonilt

Roheliste asutajaliikme, julgeolekuekspert Rasmus Lahtvee sõnul võtab Venemaa Euroopat võrdväärse partnerina alles siis, kui viimane hakkab suhtlema oluliselt konkreetsemas ja jõulisemas stiilis.

“Euroopa Liidu välispoliitika juhi Josep Borelli visiit oli ettevalmistamata ja naiivne, mille Venemaa välisminister Sergei Lavrov otsekohe ka punktivõiduks vormistas,” selgitas Lahtvee . “Ühinen seisukohaga, et Eesti peab jätkama oma senist Venemaa-suunalist poliitikat, sest Venemaa ei austa lömitamist, vaid ainult jõulist ja selgroogset suhtluspartnerit.”

“Euroopa peab olema ühtne ja ühtsust alati oma liikmete sõnumites esindama. Igasugust ülemäärast leplikkust tõlgendab meie idanaaber kohe nõrkusena,” toonitas Lahtvee. “Siinkohal ei aita Euroopa ühtsusele muidugi kuidagi kaasa ei vasak- ega paremäärmuslaste Putini-sõbralikkus ega näiteks Saksamaa või mõne teise riigi personaalsed Venemaa-suunalised huvid – näiteks Nord Stream 2.”

“Kuigi suhelda tuleb, saab praeguse Venemaa administratsiooniga dialoogi pidada paraku ainult jõupositsioonilt. Euroopa peab määrama ühiselt uued sanktsioonid seoses Venemaa jätkuvate inimõigusterikkumiste ja poliitiliste tagakiusamistega, rääkimata katsest riiklikult mõrvata üht tänast opositsiooniliidrit,” ütles Lahtvee.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »