Rohelised mõtted

20
Aug
2020

Roheliste küsitluse tulemused

Eestimaa Rohelised viisid juulist augustini läbi liikmete küsitluse, millega kaardistati kõige olulisemad teemad, aga ka edasised strateegiad ning potentsiaalset liitumist teiste erakondadega. Vastuse andsid 129 erakonna liiget, mis on 13,5% erakonna kõikidest liikmetest.

“Liikmete ühishuvi perioodiline kaardistamine on oluline sisend organisatsiooni töö demokraatliku korraldamise seisukohast,” kommenteerib küsitlust Eestimaa Rohelised peasekretär Joonas Laks. “Vaatamata puhkuste ajale oli küsitlusele vastamine suhteliselt aktiivne. Tänan kõiki liikmeid, kes võtsid keset suve aega, et üheskoos meie erakonna ja riigi tulevikule mõelda.”

Küsitlus näitas, et Eestimaa Rohelised kellegagi ühinema hetkel ei kipu. Samas nähakse koostöövõimalust kõigi Eestis registreeritud erakondadega.

Marko Kaasik, Eestimaa Roheliste aseesimees: “Elurikkuse ja Vabaerakonna ühismanifestis mainitakse konservatiivset maailmavaadet, samas nende valitud nimi näib viitavat progressiivsusele. Umbes poole aasta jooksul võiks selguda, millise suuna nad võtavad. Alles siis on mõtet läbi viia uus liikmete küsitlus uue olukorra kaardistamiseks, et õigesti valmistuda KOV valimisteks, aga hetkel on nii praegusel kui tulevasel juhatusel sisend edasisteks otsusteks olemas.”

Juba aasta tagasi käis erakonna juhatus välja idee kahe juhi (mees- ja naissoost) valimise kohta – praktika, mis on populaarne paljudes kaasaegsetes Euroopa rohelistes erakondades. Eelmine üldkogu otsustas ideega edasi minna ja küsitlus näitas, et seda toetatakse endiselt. 12. septembril toimuval üldkogul hääletatakse kõigepealt põhikirja muudatusettepanekute üle, mis lubaksid valida erakonnale kaks uut juhti, sellest sõltuvalt toimuvad samal päeval ka uue juhi või ka juba mitmuses juhtide valimised.

Poliitilistel teemadel eelistati selgelt kolme suunda: taastuvenergeetika arendamine, metsade kaitse ning säästev transport. Sotsiaalsetest küsimustest olid kõige populaarsemad teaduse rahastus, loomade õigused, otsedemokraatia, lastekaitse ja ebavõrdsuse vähendamine.

Esinaine Zuzu Izmailova: “Mul on väga hea meel, et erakonna liikmete nägemus ühiskonna kitsaskohtadest ühtib minu omadega ja et keskkonna probleemide lahendamise kõrval peab rohelistel olema oluline roll võrdõiguslikkuse suurendamises, ebavõrdsuse vähendamises ja laste kaitses.”

Eestimaa Roheliste üldkogu toimub 12. septembril 2020 Uus Laine baaris. Üldkogul valitakse erakonnale uus juht või uued juhid, juhatus, volikogu ning revisjoni- ja teiste toimkondade ning aukohtu liikmed.  

Lisainfo:
Joonas Laks 
Eestimaa Rohelised
Peasekretär
56479412
joonas.laks@erakond.ee

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »