Rohelised mõtted

30
Aug
2018

Rohelised: uue mõtteviisi erakond on juba olemas!

Viimased nädalad on toonud uudiseid, et erinevad huvigrupid on loomas uusi olemasolevatega konkureerivaid «protestierakondi», mille sõnumid on paljuski olemasolevatega ometi väga sarnased. 

“Eestis on juba olemas erakond, mis kannab kõiki uute tulijate poolt esile toodud väärtusi – Erakond Eestimaa Rohelised,” ütles erakonna juht Züleyxa Izmailova. “Rohelised on võimumängudest rikkumatuna seisnud ja seisavad ka tulevastel valimistel inimkeskse Eesti eest. Arusaamatuks jääb, miks uut ja värsket jõudu otsiv valija peaks hakkama valima jõudu, mis on vaid uuendatud kokteil seni tegevuses olnud poliitkutest ja nende vaadetest.” 

Erakond Eestimaa Rohelised, mis registreeriti sellise nimetusega 2006 aastal, kuid oma põhimõtted päris juba fosforiidisõdade aegu tekkinud Roheliselt Liikumiselt, on uutele valimistele minnes väga rõõmus. “Me teame, et nende valimiste võtmeküsimuseks saab keskkonnahoid, jätkusuutlik majandus, kogukondadele ülesehitatud poliitika ning bürokraatia vähendamine,” sõnas Izmailova. “Rohelised kavatsevad seista just nende põhimõtete eest ühtaegu nii nooruslikult värskete kui ka ühe kõige pikemalt aega vankumatult samade põhimõtete eest seisnud erakonnana.”  

Izmailova sõnul on nende erakonna rõhk jätkusuutliku majandusega inimkeskse ökoriigi kujundamisel. See tähendab, et Rohelised eelistavad uue majanduse jätkusuutlikke vorme oma aja ära elanud metsi laastavale ja keskkonda saastavatele väikse grupi kiirele kasule orienteeritud ettevõtetele. Erakond on veendunud, et keskkonda hävitades majanduskasvu jahtimise asemel on märksa kasulikum arendada Eestis uusi innovaatilisi majandussuundi.

Regionaalpoliitikas peab erakond tähtsaks tasakaalustatust ja kogukondadele ülesehitatud ühiskonna tugevdamist. Kindlasti on Roheliste programilistes seisukohtades ka riigi “õhendamine” ja bürokraatia vähendamine. 

Izmailovat paneb imestama politoloogide seisukoht, et rohelise, see tähendab keskkonnahoidliku ja jätkusuutliku mõtteviisi järgi polevat ühiskonnas “tellimust”. “Sotsiaalne tellimus puhta keskkonna ja tervislikkuse järele ning teadlikkus neist pole tööstusrevolutsioonist alates olnud nii kõrge kui praegu,” kinnitab Izamilova. “Seda näitab ka fakt, et enamik erakondi on just nendel valimistel hakanud keskkonnateemadele väga suurt rõhku panema. Aga Eestimaa Rohelised on sedasama teinud kogu erakonna tegevuse vältel. Me ei alaväärista oma valijat, lubades meie toetamise eest kümmekond eurot lisaraha. Me teame, et iga inimese seega ka iga valija jaoks on vajadus elada lagastamata maal, jätkusuutlikus riigis.” Seega usub Izmailova, et Roheliste erakonna valija on iga inimene, kellele läheb korda Eesti riigi tulevik ja väärtustab inimesi enda ümber ehk kogukonda. 

“Rohelised soovivad kõigile uutele tulijatele edu. Mida enam on neid, kes toovad keskkonna ja inimkeskse riigi oma prioriteetideks, seda enam on tõenäone, et need põhimõtted peale valimisi ka riigis mõjule pääsevad,” loodab Izmailova. “Maailmas on roheline mõtteviis tõusuteel. Lätis ja Soomes said eelmistel valimistel rohelised väga häid tulemusi. Oleks mõistlik ühendada kõik roheliselt mõtlevad inimesed ja asuda keskkonnast hoolivat ning inimsõbralikku riiki üheskoos üles ehitama.”

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »