Rohelised mõtted

27
Apr
2020

Raskel ajal 5,2 miljoni euro riigikassast erakondadele jagamine tuleks lõpetada

Juba eelmise aasta novembris otsustas erakonna juhatus Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni tungival soovitusel pöörata tähelepanu laekumata liikmemaksu võlgadele. Vastutustundetut käitumist, kus põhikirjalisest liikmemaksu tasumise kohustusest mööda hiiliti, oli niivõrd palju, et see hakkas pärssima meie igapäevast tegevust.

Aasta esimese kolme kuuga on parlamendierakonnad saanud riigilt 1 328 250€ toetusi.

“Kuna meie organisatsioon ei saa riigieelarvest raha, on liikmemaksu laekumine oluliseks abiks, et paremini eesmärkide nimel tegutseda. Meie kohus on kaitsta oma liikmete ja toetajate huvisid. Organisatsooni jätkusuutlikkuse tagamine on selle eelduseks. Inimesed, kes on lahkunud ja kergekäeliselt liikmemaksu tasumata jätnud, kahjustavad sellega kõigi teiste liikmete huvisid ning ilmavaate levitamise võimekust,” ütles Roheliste peasekretär Joonas Laks. “Umbes poole aasta jooksul oleme saatnud endistele liikmetele meeldetuletusi ja paljud on võlgnevuse juba ka tasunud, kuid nende osas, kes korduvatele meeldetuletustele vaatamata pole reageerinud, pöördusime spetsialistide poole.”

 Oleme seisukohal, et kõik erakonnad peaksid olema rahastatud jätkusuutlikumal ja maksumaksja rahakotti vähem koormaval viisil. Näiteks liikmemaksust, mis kõikidel erakondadel (Keskil, EKREl, REFil, Sotsidel, Isamaal) on põhikirja järgi kohustuslik, kuid millest mingil põhjusel mööda vaadatakse. Kui ollakse nõus vaatama mööda oma põhikirjadest, siis millistest seadustest või põhiseaduse punktidest ollakse veel nõus loobuma?” 

 Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni aseesimees Kaarel Tarand on pööranud tähelepanu sellele, et erakonnad on alarahastatud ning taas peaks lubama ettevõtete poolt tehtavaid annetusi selleks, et poliitikud ei pöörduks tagasi kilekotiraha manu. Eelmistel valimistel pakkusime oma programmis välja, et riiklik rahastamine peaks olema seotud viimastel valimistel saadud häälte arvuga.

 Praegu, raskel kriisi ajal näib 5,2 miljoni euro maksuraha eraldamine erakondadele eriti ebavajaliku kuluna. Eriolukorra tõttu peaksid erakonnad sellest ise loobuma ja raha mingiks muuks otstarbeks riigieelarvesse jätma. Ühtlasi kutsume üles Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjoni tegelema ka teiste erakondade liikmemaksu kogumise ja võlgade küsimusega sama aktiivselt, nagu Rohelistelt seda nõutakse.

Eestimaa Rohelised liikmemaksu suurus on 4€/kuus. Pensinäridele, üliõpilastele ja töötutele on liikmemaksu suurus 10€/aastas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »