Rohelised mõtted

01
Oct
2020

Kahe juhiga erakond? Miks mitte!

12. septembril toimus Erakond Eestimaa Rohelised üldkogu, kus nelja kandidaadi hulgast valiti erakonnale senise ühe esimehe asemel kaks juhti. Esimeheks kandideerisid  Marko Kaasik ja Kaspar Kurve.  Esinaise kohale oli samuti kaks kandidaati: Johanna Maria Tõugu ja Züleyxa Izmailova. Valituks osutusid Züleyxa Izmailova ja Kaspar Kurve.

Piret Räni uuris Züleyxa Izmailova ja Kaspar Kurve käest, milliseks võiks kujuneda Eestimaa Roheliste tulevik kahe juhi käe all. Loe täispikkasid intervjuusid veebiväljaandes Bioneer:

Eesti poliitmaastikul on kahe juhiga erakond ennekuulmatu idee. Kust tuli selline mõte erakonna juhtimise vastutust ja tööd jagada?

See mõte idanes meil juba mõnda aega. Esimest korda tulime ideega välja 2019. aasta üldkoosolekul, kus Roheliste liikmed andsid oma õnnistuse teemaga edasi minna. Kahe kaasjuhi võrdõiguslik tandemjuhtimine on mitmetes Euroopa rohelistes parteides eksisteerinud juba palju aastaid. Nüüd ka meil. See on oluline samm meie organisatsioonile ja valijatele ning saadab avalikkusele signaali, et Rohelistele on võrdsus oluline.

Kas Roheliste tegevuses on oodata veel uuendusi ja üllatusi?

Uuendusi on kindlasti oodata. Poliitikas tuleb alati ka üllatusi ette. Me peame neiks valmis olema. Ka positiivseteks üllatusteks. Minu plaan on moodustada laiapõhjaline koalitsioon neist inimestest, kes jagavad sarnaselt meiega kaasaegseid euroopalikke väärtusi ja mõistavad adekvaatse kliimapoliitika hädavajalikkust meie ühise heaolu ja tuleviku kaitsmisel. Rohepöörde õnnestumiseks peame tegema koostööd edasi nii enda organisatsiooni siseselt, huvikaitseorganisatsioonidega, aga rohkem ka teiste poliitiliste jõududega.

Loe täispikka intervjuud Züleyxa Izmailovaga siit: https://www.bioneer.ee/kahe-juhiga-erakond-miks-mitte

Peale valituks saamist hüüatasid oma fb lehel, et nüüd teeme keskkonnaliikumisest erakonna. Mida Sa sellega mõtlesid?

Eestimaa Rohelised pole seni suutnud kehtestada ennast erakonnana, mis positsioneeriks end selgelt ka teistes küsimustes ning poliitilistes valdkondades peale keskkonna. See on minu hinnangul meile valusalt kätte maksnud — ma olen kindel, et suurem osa eestlastest meie keskkonnavaadetega nõustub, aga valijate prioriteedid on paraku mujal.

Loomulikult oli, on ja jääb Eestimaa Roheliste prioriteediks number üks keskkond, aga teemaderingi peame me oluliselt laiendama ja olema eestkõnelejad ka mujal. Ma ei näe mingit võlu 2%-3% toetuses ning ei oska ega taha mõelda meist kui väikeparteist. Selliseid lauseid kirjutada on muidugi äärmiselt kerge, aga kui ma ei usuks enda võimetesse meie organisatsioon mõtestatumalt ning efektiivsemalt tööle panna ning meid poliitmaastikul oluliselt relevantsemaks muuta, poleks ma Roheliste kaasjuhiks kandideerinud.

Loe täispikka intervjuud Kaspar Kurve siit: https://www.bioneer.ee/teeme-keskkonnaliikumisest-erakonna

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »