Rohelised mõtted

26
Nov
2018

Izmailova: Eesti on põlevkivienergeetika tõttu EL-i must lammas

Eestimaa Roheliste liidri Züleyxa Izmailova sõnul on Eesti enda põlevkivienergeetika tõttu Euroopa Liidu (EL) patuoinaste seas.

“Eesti on rahvusvahelisel areenil ilmutanud kiiduväärset progressiivsust, kuid tegelikud teod kodukamaral on paraku hoopis teistsugused. Seda näitab ilmekalt ka praeguste arengukavade koostamise ambitsioonitus,” teatas Izmailova BNS-ile. “Oleme oma raiskava põlevkivienergeetika tõttu Euroopa Liidu punaste laternate seas, kuid selget tegevuskava ja tahet olukorra otsustavaks muutmiseks ei paista kuskilt.”

“Praeguste parlamendierakondade pikaajaliselt välja kujunenud mõttemallide juures on pea lootusetu anda eesmärkide saavutamisele ja nende ületamisele uut arenguimpulssi. Otse vastupidi, riigile kuuluv Eesti Energia kavandab Lüganuse valda uue põlevkivikaevanduse rajamist,” märkis Izmailova ja küsis retooriliselt, kas Eesti ikka on veel Pariisi leppe osapool.

“Inimtekkeline kliimamuutus on tänase maailma suurim väljakutse, millega toime tulemiseks on maailma riigid sõlminud kliimamuutuse raamkonventsiooni ja sellest tulenevad lepped,” selgitas Izmailova. “Viimaste hulgas on tähtsaimal kohal Pariisi lepe, millega maailma riigid on võtnud eesmärgi hoida inimtekkeline soojenemine märgatavalt alla 2 kraadi ja võimalusel 1,5 kraadi piires.”

Izmailova kinnitusel näitab hiljutine ÜRO kliimapaneeli raport, et selle eesmärgi saavutamiseks tuleb juba täna otsustavalt süsinikuemissioone kärpida.

Eestimaa Rohelised on seisukohal, et Eesti vajab otsustavat pööret energeetikas.

“Vajame seda pööret nüüd ja praegu, mitte ebamäärases tulevikus. Ühtegi uut põlevkivi tootmismahtu suurendavat investeeringut ei tohi enam teha ja ei tohi avada ühtegi uut põlevkivikaevandust. Energiavajadus tuleb katta säästva taastuvenergeetika arendamise ja energiatõhususe parandamise teel,” ütles Izmailova.

Artikkel ilmus ajalehes Pealinn: http://www.pealinn.ee/newset/izmailova-eesti-on-polevkivienergeetika-tottu-el-i-must-lammas-n232248 

Zuzu Divestment (Priit Mürk, ERR)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »