Rohelised mõtted

13
Apr
2020

Eutanaasia rahvaalgatus jõuab Riigikokku. 1900 allkirjastajat ja uus tähtaeg!

  • Rahvaalgatuse e-keskkonnas kogub hääli Roheliste eutanaasiapetitsioon.
  • Postimehe korraldatud küsitluses 80% vastanutest on eutanaasia seadustamise poolt.

Algatasime rahvaalgatus.ee keskkonnas petitsiooni, millega teeme riigikogule ettepaneku seadustada Eestis eutanaasia. Eile kogus algatus vajalikud 1000 allkirja kokku, aga toetajaid lisandub pidevalt. Kas saame 2000 allkirja kokku sõltub sinust!

Soovime et riigikogu ja valitsus töötaksid välja seadused, mis lubavad inimestel otsustada oma elu lõpu üle nii, et see ei oleks piinarikas.
Roheliste volikogus toetuse saanud seisukohad ootavad kaaskodanike toetusallkirju. Leiame, et oma elu üle võib eelkõige otsustada inimene ise.

“Me soovime, et arstid saaksid elushoidmise abi lõpetamisel lähtuda varasemalt kirjalikult vormistatud elutestamendist, mis on ka arstiga läbi arutatud ja tunnistajate poolt kinnitatud. Inimese elu üle peaks otsustama inimene ise. Tulevikujuhistes saab inimene täpsustada näiteks elustamiskeelu tingimusi ja muid üksikasju ning need oleks digi-haigusloo osaks,” ütles Roheliste volikogu esimees Aleksander Laane.

Petitsioon pealkirjaga “Seadustame Eestis eutanaasia” on rahvaalgatus.ee keskkonnas kogunud tuhat üheksasada allkirja ja seega on kindel, et algatus riigikokku jõuab. Kas eutanaasia küsimus ka vastutava komisjoni laualt edasi suurde saali läheb, oleneb selle ümber istuvatest inimestest. Siiski iga lisanduv allkiri annab algatuse sisulisele arutamisele jõudu juurde.

“Arutatud on seda teemat igal aastal. Ning iga kord on tulemuseks mitte midagi – ehk trafaretne lause, et seda on vaja arutada. Ja nii järgmise korrani,” kritiseeris Roheliste juhatuse liige Olev-Andres Tinn väljakujunenud olukorda. “Ehk aitab juba mittemidagiütlevate sõnade veeretamisest. Riigikogul on nüüd võimalus teha esimene sisuline ja praktiline samm eutanaasia reguleerimise teel.”

“Saksa kõrgeim kohus otsustas, et isegi aktiivse eutanaasia keeld on vastuolus Saksamaa põhiseadusega, sest jätab lootusetult haige inimese ilma õigusest ise oma surma üle otsustada,” lisas Roheliste juht Züleyxa Izmailova. “Kutsun üles inimesi algatusele toetusallkirju juurde andma, et sotsiaalkomisjon seda kergekäeliselt kõrvale ei jätaks.”

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fzuzuizmailova%2Fposts%2F10222184517911832&width=500

Roheliste algatusele saab enda allkirja anda kuni 14. maini aadressil rahvaalgatus.ee/initiatives/0d1269f4-171b-44fa-8efe-110a53b5251b

Postimehe paberväljaandes 7. märtsil avaldatud lugejaküsitluses osalenud 4332 inimesest 80 protsenti ehk 3466 pooldas eutanaasia seadustamist, 7 protsenti arvas, et seda ei peaks lubama, sest elu on püha, ja 13 protsendil puudus seisukoht.

https://www.postimees.ee/6948054/roheliste-eutanaasiapetitsioon-on-kogunud-ule-1000-allkirja

Loe ka Aleksander Laane märtsis avaldatud arvamust:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »