Rohelised mõtted

10
Nov
2021

Antsla Rohelised esitasid muudatusettepanekud Antsla valla üldplaneeringu muutmiseks

Antsla Rohelised esitasid 10.11.2021 Antsla vallale omapoolsed muudatusettepanekud seoses uue üldplaneeringuga. Üldplaneering seab Antsla valla ruumilise arengu eesmärgid järgnevaks 15 aastaks, vajadusel ka pikemaks ajaks.

„Meie suurem eesmärk on teha Antslast esimene Eesti omavalitsus, kus metsi majandatakse jätkusuutlikult ehk püsimetsanduse põhimõtteid järgides ning uuendusraie oleks (põhjendatud eranditega) keelatud,” sõnas Kaspar Kurve. „Me anname endale loomulikult aru, et sellised muutused ei toimu üleöö, aga siht mille nimel töötame on selge. Mis puutub uude üldplaneeringusse, siis näeme siin väga mitmeid aspekte, mis peaksid olema oluliselt keskkonnasõbralikumad ning oleme lootusrikkad, et meie ettepanekuid ka arvestatakse.”

Airi-Hallik Konnula tõi välja, et üldplaneeringus ei ole kahjuks kehtestatud piiranguid  KAH-alade ning rohevõrgustike majandmiseks. „Meie jaoks on elementaarne, et rohevõrgustikes ja KAH-aladel oleksid uuendusraied keelatud. Samuti on vajalik rohevõrgustiku laiendamine valla põhjaosas ning Restu, Visela, Koigu, Kirikuküla, Urvaste, Ruhingu ja Lümatu külad tervikuna võrgustikku haarata.”

Oluline muudatusettepanek puudutab ka ristipuid. „Meie eesmärgiks on moodustada kohalikud kaitsealad ristipuude 50m piiranguvööndi ulatuses seal, kus ristipuid ei ole võetud riikliku kaitse alla,” ütles Triin Remmelgas ning lisas, et eelkõige puudutab antud ettepanek Tsooru ning Viirapalu piirkonda.”

Rohelised tegid ühtlasi ettepaneku üldplaneeringu juhtrühmal võimalikult kiiresti korraldada temaatiline koosolek, kuhu kaasatakse nii vallakodanikud kui ka valdkonna asjatundjad. Kõikide Roheliste muudatusettepanekutega saate tutvuda siin.

Lisainfo:
Kaspar Kurve
53901107
kaspar.kurve@antsla.ee

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »