Rohelised mõtted

26
Oct
2020

Roheliste esimehe vastus opositsioonijuhtidele

Roheliste esimehe avalik kiri Kaja Kallasele ning Indrek Saarele.

Lugupeetud Kaja ja Indrek!

Alustuseks – tänases poliitilises kliimas on end liberaalsena määratlevale erakonnale abieluvõrdsuse toetamine ainuvõimalik tee. Muud varianti ei ole, te teate seda tegelikult ise ka!

Mind oleks tänane uudisnupp teie kommentaaridega, Kaja ja Indrek, muidu naerma ajanud, kui tegu poleks niivõrd kriitilise teemaga. Ma saan aru, et kui meedia paneb teile mikrofoni nina alla, on vaja midagi öelda, aga see ei pea sugugi tähendama absoluutselt sisutühjade sõnade kokkupanekut.

Esiteks, te räägite täna sellest, et kooseluseaduse rakendusaktid on vaja vastu võtta. Nõus. Ma tuletan teile meelde, et Reformierakond ning Sotsiaaldemokraadid olid koos koalitsioonis, teile anti võimalus see probleem ära lahendada. See on fakt! Reitingute hirmus te seda teha ei julenud, mage!

Teiseks, te räägite täna sellest, et vaja on koondada jõud, et rahvahääletust ei tuleks. Nõus, rahvahääletus ongi äärmine rumalus. Paraku ei suuda te mitte ühtegi ettepanekut teha, kuidas see peatada, peale pideva korrutamise, et seda rahvahääletust ei peaks korraldatama. Fenomenaalne strateegia tõepoolest!

Andke endale, head Indrek ja Kaja, palun aru, et tänane ühiskondlik diskussioon on ilma teieta liikunud sammu edasi. Kooseluseaduse rakendusaktide vastuvõtmine on teie südametunnistusel ja need on vaja endiselt vastu võtta, aga täna, aastal 2020, on teemaks abieluvõrdsus.

On häbiväärne, et end liberaalseteks erakondadeks pidavad Reformierakond ning Sotsiaaldemokraatlik erakond, kaotavad igasugused väärtused poliittehnoloogia ning reitingute nimel. Täna ei ole ei aeg ega koht, kus seda teha, kõik isikuvabadusi toetavad erakonnad peavad saatma selge poliitilise sõnumi ja see sõnum on täna väga ühene. Te ei ole rumalad inimesed, te mõistate seda, olen kindel. Lööge siis seljad sirgu ning astugem üheskoos otsustav samm avatuma, solidaarsema ning inimõigusi austava Eesti suunas. Petitsioon, millele on allakirjutanud üle 26500 inimese ning mida on toetanud avalikult ka Eesti 200, ootab teie allkirju. Seda sammu ootavad teilt ka kõik progressiivselt mõtlevad kodanikud!

Kaspar Kurve
Erakond Eestimaa Rohelised esimees

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »