Rohelised mõtted

11
Jan
2021

Abielu võrdsuse algatusele andis allkirja 35 805 Eesti kodanikku

Eestimaa Roheliste perekonnaseaduse muutmise petitsiooni allkirjastamine rahvaalgatus.ee portaalis on lõppenud. Läbi ajaloo suurima allkirjade arvuga petitsioonis nõuavad 35 805 allakirjutanut Riigikogul sätestada abielu mõiste perekonnaseaduses kahe täiskasvanud inimese liiduna sõltumata nende soost. 

Täna alustab Riigikogu liige Imre Sooäär parlamendis oma eelnõule allkirjade kogumist. Abielureferendumi eelnõu läheb eeldatavasti teisele lugemisele kolmapäeval koos viie muudatusettepanekuga. Rohelised annavad õige pea võimaluse rahvasaadikutel teema riigimehelikult lõpetada ja 35 805 digiallkirjaga eelnõu komisjonist otse Riigikogu suurde saali saata. Nii nagu koalitsioonileping ette näeb.

Roheliste esinaine Züleyxa Izmailova: “Vaatamata absurditeatrit meenutavale poliitilisele palaganile ja parlamentaarse demokraatia kriisile oleme täna lootusrikkad ja tänulikud. Nii suur hulk inimesi toetab võrdset kohtlemist ja õigluse jalule seadmist. Geiabielude legaliseerimine Eestis on võimalik. Loodan, et saame selle õige pea teoks teha. Kõik pered väärivad tunnustust ja kaitset!”

“Petitsiooni saatnud enneolematu allkirjade hulk näitab selgelt, et võitlus ei käi mitte ainult rahvahääletuse ärajätmise vastu, vaid ka abieluvõrdsuse poolt,” sõnas roheliste esimees Kaspar Kurve. “Ma tänan kõiki, kes oma allkirja tolerantsema, empaatilisema ning isikuvabadusi austava Eesti jaoks andsid. Aga võitlus ei ole veel läbi. Kui edastame algatuse koos allkirjadega Riigikogule, siis võitlus alles algab.”

Eestimaa Rohelised võtsid oktoobris esimese Eesti erakonnana vastu ametliku seisukoha toetada abielu kahe täiskasvanud inimese liiduna, sõltumata soost ning algatasid abielu mõiste laiendamist taotleva petitsiooni. Tänaseks on seisukohaga liitunud ka Eesti 200 ning Sotsiaaldemokraadid. Keskerakonna, Isamaa ja EKRE koalitsioonileping näeb ette 25 000 allkirjaga algatuse jõudmist Riigikogu suurde saali.

Otselink algatusele: https://rahvaalgatus.ee/initiatives/842dac27-bdda-45c3-bd95-407452b51c71

Austatud Riigikogu

Käesolevaga teevad Erakond Eestimaa Rohelised ja allakirjutanud Riigikogule ettepaneku muuta samast soost paare diskrimineerivat perekonnaseadust ja tagada nende põhiseaduslik õigus võrdsele kohtlemisele.

Allakirjutanud paluvad Riigikogul sätestada abielu perekonnaseaduses kahe täiskasvanud inimese vahelise liiduna sõltumata nende soost.

Eesti Põhiseaduse § 12. sätestab, et kõik on seaduse ees võrdsed ja kedagi ei tohi diskrimineerida rahvuse, rassi, nahavärvuse, soo, keele, päritolu, usutunnistuse, poliitiliste või muude veendumuste, samuti varalise ja sotsiaalse seisundi või muude asjaolude tõttu.

Ühtlasi kutsume kõiki Eesti erakondi avalikult meie seisukohaga ühinema ja petitsiooni toetama. Praegu ei ole ei aeg ega koht poliittehnoloogilisteks mängudeks, vaid selgeks ja ühetimõistetavaks sõnumiks, et Eesti on tolerantne, solidaarne ning inimeste valikuvabadusi austav riik.

Lisainfo

Züleyxa Izmailova, zuzuizmailova@gmail.com, 58135933

Kaspar Kurve, kasparkurve@gmail.com, 53901107

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »