Rohelised mõtted

26
Dec
2021

Marti Soosaar: Reformierakond on oma 2007. aasta valimislubaduse täitnud

Reformierakond ja Eesti saavad olla uhked, sest 2007. aasta valmistel antud utoopilisena tundunud lubadus teha Eestist 15 aastaga riik, mis kuulub Euroopa 5 rikkaima sekka, on saanud teoks. Kätte on jõudmas 2022. aasta ja Reformierakond saab enesekindlalt öelda, et lubadus on täidetud. Riik on meil rikas, väike kõrvalmõju on küll see, et rahvas on meil Euroopa vaeseimate seas. Enam kui pooled peavad kõrge elektrihinna katmiseks taotlema sotsiaalabi.

Vaatame otsa statistikale. Eestil on võrdlemisi väike laenukoormus. Kui võrdleme riikide laenukoormusi, siis riigivõla suhtes GDP-sse oleme Euroopa Liidus pikalt esimesed. Riigi eelarve puudujääk on teistega võrredles samuti väga väike. Me oleme üks tubli ja rikas riik, saame endale rusikatega vastu rinda tagudes öelda.

Aga see on kõik alles algus, sest me oleme alles “hokikepi” laba juures. Õige tõus alles algab. Ilmselgelt saame me kohe varsti veelgi rikkamaks, sest kõrged elektrihinnad ja jõulude koosmõju toovad jaanuaris riigile rekordilise käibemaksutulu. Vabalt võiks oma mütsi ära süüa, kui järgmisel aastal ei tule Eesti Energiast ka rekordiline dividenditulu. Kui president Meri küsis kunagi, et kus on meie Nokia, siis varsti on aeg põhjanaabrite riigijuhtidel hakata murelikult oma inimestelt küsima, et kus on nende “Eesti Energia”?

Igatahes, suur aitäh Reformierakond, oma lubaduste pidamise eest. Kui rahvas oleks toona taibanud valida rohelisema tee, siis võib olla oleks meil täna palju rohkem taastuvenergiat, ent seevastu palju väiksem käibemaksutulu riigieelarves.


KOV-id hakkavad Lidli ja Wise’iga võidu tööjõudu värbama

Kuidas maksta inimestele sotsiaalabi kõrge elektrihinna kompenseerimiseks? Päris mitu lihtsat rehkendust oleks võimalik teha – ajutine elektrihinna käibemaksulangetus või maksta igaühele näiteks 50€ toetust. Ilmselgelt on need tänasele valitsusele liiga lihtsad lahendused. Vaja on palju sofistikeeritumalt läheneda, sest äkki saab muidu ka mõni, kes ei peaks saama. Ja niimoodi mõtleski Reformierakond välja toetuste maksmise skeemi, mille elluviimiseks peab Narva linn palkama ajutiselt 20 ametnikku tööle. Samal ajal räägivad erasektoris juhid sellest, kuidas tööjõudu kuskilt leida pole, ei kallimatele ega odavamatele tööotsadele.

Ootame siis huviga nende värbamiskampaaniate algust ja millega KOV-id oma tulevasi uusi ametnikke peibutama asuvad. Kas palgale ja sporditoetusele lisandub ka ametiauto (elektri), võimalus oma eduka tegevuse tulemusel muuta maailma ning pärast 4-aastast tööd, võimalus 6 nädala pikkuseks palgaga sabbaticaliks?

Väiksematele kohalikele omavalitsustele annan ära tasuta hea idee, kuidas tekkinud olukord lahendada. Võtke kõik abisaajad ajutiselt tööle. Igaühe tööülesandeks on iseendalt abitaotlus vastu võtta. Töö tegemise kohaks on valla raamatukogu ja töövahendiks on avalik arvuti, kus on desktopil lahti exceli fail, kuhu iga inimene saab oma elekriarve andmed ja sissetulekud sisse toksida. Ärge nähke ainult probleemi, vaid õppige nägema lahendusi.

Kaunist pühade jätku!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »