Rohelised mõtted

02
Jan
2022

Marti Soosaar: Martin Repinski – mees, kes oma valijaid ei peta

Peaasjalikult on pühade nädalad kulgenud igasugu erinevate tagasivaadete tähe all kogu aastale. On saanud meenutada, et aasta alguses polnud meil vaktsiine, mida inimestesse süstida, nüüd on vaktsiinid aga pole inimesi. Meenutatud on loomulikult valitsuse vahetumist ja presidendivalimisi.

Mulle meenus aga president Kaljulaidi viimane mõtteavaldus Riigikogu ees, kus ta muu hulgas mainis, et Riigikogu liikmete palgad on väga väikesed. Keskmist palka saavaid inimesi see mõtteavaldus võis pahandada. Pahandas ka mõnda riigikogulast, kes kuulis seda mõtteavaldust niipidi, et ega teist midagi ju oodata polegi, sest asjalikud inimesed ju siia madalapalgalisele tööle tulla ei taha.

Viimased nädalad on siiski näidanud, et Kaljulaidil oli taaskord õigus, kuigi ta ei valinud selle tõe ütlemiseks kõige diplomaatilisemat lähenemist. Rahvasaadik Martin Repinski istungite ajal taksorooli keeramine on ilmselt Bolti jaoks parim juhtide leidmise turunduskampaania. Täitsa tõsimeeli huvitaks, et kui palju uusi juhte mõne viimase nädala jooksul Eestis platvormile on reganud ja kui palju see erineb tavalisest juhtide liitumise aktiivsusest.

Ühest küljest on Repisnki oma mandaadis täiesti vaba. Seadus ei nõua Riigikogu liikmelt, et too peaks koha säilitamiseks tööl käima. Repinski ise väidab, et kui ta nüüd mandaadist loobub, siis see oleks tema valijate petmine. Ilmselt ongi tal õigus, sest oma tegudega on ta valijatele korduvalt tõestanud, et temast ainult jamasid ongi oodata, mitte tõsist tegutsemist või mingi programmi elluviimist.

Repinski pole ainus kloun

Teine kloun Riigikogus, Kalle Grünthal, sai möödunud nädalal Andmekaiste Inspektsioonist ettekirjutuse, et tema tegevus Paides teenindajate filmimisel, kes temalt vaktsineerimistunnistuse esitamist nõudsid on seadusvastane ja videod tuleb ühismeediast eemaldada. Grünthal on teine selline mees, nagu Repinski, kes Riigikogus suudab silma paista ainult ühe jama teise otsas korraldamisega. Nii mõnelgi on tekkinud õigustatud küsimus, et kuidas see lilleke sinna sattus!

Klounid parlamendis pole muidugi mingi uus nähtus. 30 aastat tagasi tegi parlamendis tegusid maamarssal Kalle Kulbok. Hoolimata jaburustest, mida kuningriiklane Kulbok toona parlamendis korda saatis, tuleb öelda, et tema tobedused juhtisid nii mõnigi kord Riigikogus või ühiskonna kitsaskohtadele väga eredalt tähelepanu. Näiteks lõpetati Riigikogus esmaspäevane hommikupalvus, kui Kulbok sinna šamaanitrummiga kohale ilmus ja loitsuma ning riigikogu liikmtele mõistust koju kutsuma asus.

Ka Grünthali kaitseks saab tuua asjaolu, et oma ebastandartse käitumisega püüab ta millelgi tähelepanu juhtida või vähemalt mingit poliitilist profiiti lõigata. Repinskil on aga lihtsalt….mööda liiget. Või kuidas tema kodukandis Jõhvis seda öeldaksegi? Tema isiklikult mingit kahju ei kanna. Tema valija temast midagi ei ootagi. Kahju kannab tema koduerakonna, valitsuskoalitsiooni ja meie parlamendi maine. Tulles taas kord tagasi president Kaljulaidi juurde, siis nädal tagasi raadiosaates “Olukorrast Riigis” ütles Kaljulaid, et parlament peab taastama oma usaldusväärsuse. Riigikogu juhatusel ja erakondade ja fraktsioonide juhtidel, ma usun, on kindlasti mõtlemisainet.

“Peavoolu meediat ei tarvita, sest mul on oma agenda…”

Mõned erakonnad juhid pole ilmselt aga probleemidest kuulnudki, sest nad ei tarbi neid kanaleid, kust infot saada. Martin Helme tunnistas intervjuus Hans H. Luigele möödunud nädalal muuhulgas seda, et peavoolu meediat ei tarbi ta eeskätt seepärast, et miski ei segaks teda oma agenda levitamisel. Siin ilmselt midagi pikemalt arutada polegi. Lihtsalt tulevikus mõelge sellele, kui loete Helme juttu sellest, kuidas kliimasoojenemist pole olemas ja kuidas ussirohuga koroonat ravida.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You are donating to : Erakond Eestimaa Rohelised

How much would you like to donate?
€10 €20 €30
Would you like to make regular donations? I would like to make donation(s)
How many times would you like this to recur? (including this payment) *
Name *
Last Name *
Email *
Phone
Address
Additional Note
paypalstripe
Loading...
Translate »